Bezpieczny Sopot?

Posted By on lip 3, 2016 | 0 comments


Sopot jest jednym z mniej bezpiecznych miejsc w Polsce. Nic dziwnego. W naszym mieście, szczególnie w sezonie letnim, wypoczywają miliony turystów.

Zdarza się, że padają łupem sprytnych oszustów czy złodziei. Zdarza się przemoc seksualna. Ostatnio mieliśmy też do czynienia z bulwersującymi przypadkami pedofilii. Brakuje policji i służb, które mogłyby skutecznie ścigać przestępców. Jednak mimo obiektywnych przeszkód można próbować, przynajmniej w minimalnym stopniu, przeciwdziałać zagrożeniom. Jak to zrobić?IMG_2317

Jednym z takich sposobów jest informowanie turystów i mieszkańców o zagrożeniach i promowanie bezpiecznych lokali. Można to zrobić tworząc ranking klubów pod względem bezpieczeństwa. Były już w Sopocie próby realizowania podobnego pomysłu. Nie wiem, dlaczego go zaniechano. Przy tworzeniu modelu rankingu i jego realizacji powinni pracować: prezydent Sopotu wraz z urzędnikami, przedstawiciele policji, Straży Miejskiej oraz SANEPID, a także zainteresowani mieszkańcy i oczywiście właściciele sopockich lokali.

Szczególnie ważny jest udział lokalnych mediów i portali społecznościowych, które nagłośnią wyniki rankingu. A właścicielom lokali powinno zależeć na uplasowaniu się na dobrym miejscu na liście bezpiecznych lokali, bo na pewno zachęci to turystów do odwiedzania ich klubu czy restauracji.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *